Funkce

1. prosince 2014 v 20:12 | Admin
Kým jsi od samého začátku + vysvětlení základních pojmů


Postavy, které utváří děj a jsou ovládané adminem:
Lenc - Rayume - Šaman

Jak funguje "krádež" duše:
Čaroděj mnohdy musí být dost slabý na to, aby si nechal sebrat duši, a tak k ní mají temní čarodějové/démoni (uživatelé černé magie) snadný přístup. Nestává se příliš často, že by se bílý magik své duše dobrovolně vzdal, jelikož to je jedna z věcí, která odlišuje ty dobré čaroděje od zlých a zároveň bez ní uvnitř sebe ucítíte prázdné místo, které nejde ničím zaplnit. Ze světa postupně vymizí barvy a život bude vypadat nudně a jednotvárně a člověka tak lze donutit ke strašlivým věcem.
Pokud se démonovi podaří bílého magika přesvědčit, aby začal čerpat ze zdroje temna, tak automaticky tomu démonovi připadá 50% duší, které bývalý bílý magik získá [není důležité jakou cestou ani původ získaných duší (lidské x magické)]. Démon si duše shraňuje ve vlastní temné dimenzi, ke které má přístup jen on sám. S dušemi se dá obchodovat, ale lakomí démoni si je raději nechávají pro sebe, jelikož jejich vlastní duši rozložila černá magie, a tak čerpají veškeré nejkrásnější pocity a emoce z duší cizích. Prakticky jsou většinu svého života sjetí radostí, štěstím a optimismem (i když to nijak nekrotí jejich krutost). To zaplní prázdno v jejích duši a mají trvalé odhodlání být mocnější, než ti, kteří čerpají ze zdroje dobra. Pokud démon zemře, veškeré jeho duše se navrátí zpět do těl vlastníků.

Obecně o čarodějích:
Jde o lidské bytosti s darem přetváření reality. Veškerá moc se hromadí především v rukou. Magik se se svou mocí narodí. Nelze se narodit temným čarodějem. Na jeho stranu lze být pouze přetažen. Každý bílý čaroděj je lepší v něčem jiném, proto se barvy jejich magie liší. Barva magie zároveň určuje barvu žil na rukou, očí a někdy i vlasů - stejně jako u černé magie, která má pouze jedinou barvu. Dospívající čarodějové si mnohdy doopravdy nedokáží vybrat mezi dobrem a zlem, takže je ve městě pokaždé nějaký moudrý čaroděj, který určuje správný směr a na kterého mají démoni často dost spadeno, protože činí nerozhodného čaroděje silnějším a uvědomělejším (V herní funkci 'moudrý čaroděj' se mohou postavy střídat tak, že buď půjde o vedlejší postavu určenou adminem, nebo o hráče, kterého asmin zvolí dostatečně kvalifikovaným na tuto funkci).

Lidé a magie:
Někteří lidé zabývající se okultismem a literaturou čarodějů zvládnou ovládat pár magických triků pomocí silného soustředění, ale to, co takoví jedinci dokáží, je v porovnání s bílými čaroději a démony jen dno poháru. Mohou mít funkci pomocníka čaroděje, od kterého se mohou i něco málo časem přiučit.

Temní čarodějové/démoni:
Tyto dvě označení jsou nejtypičtější pro uživatele černé magie (čerpající ze zdroje temna). Jejich vlasy mají barvu černou jako uhel, oči často podlité nocí a žíly na rukou jasně černé. Jednotvárná černá magie se vsákne do všeho. Být takovým mágem je skvělý pocit. Nemáte sice svou duši, ale zato můžete mít duše jiných, které dokáží zaplnit to prázdno po rozložené duši. Démoni čerpají dobré pocity a emoce z ukradených duší a tak jsou po většinu času "sjetí" (nýbrž v plném vědomí) vším krásným, co duše osoby zažila a cítila.

Hierarchie (dle moci):
~Vysší mág - řídící mág. Ve městě bývá od každého druhu magie jeden a většinou jej ovládá admin, pokud sám neurčí jinak.
~Moudrý mág - Tento post může mít jen jeden nebo dva hráči, jedná se o mocného čaroděje, který se vydal správným směrem a je rozhodnut jím pokračovat a vést ostatní
~Mág - K tomuto postu se hráč může dopracovat zřejmým pilováním svých schopností ve hře a jejich užíváním
~Magik - na tomto postu začíná každý hráč a je jen na něm, kam až bude ochotný zajít pro větší moc

Další různá postavení/funkce, která si může hráč sám zvolit:
~ Kupec duší - čaroděj, který duši mění v magii, která jej činí mocnějším. Duše kupuje od temných čarodějů, ale stále se drží u svého zdroje moci. Obchod s dušemi vnímají temní čarodějové jako záležitost obou stran. Dobra i zla (jelikož na prodeji duší dobře vydělají a co si budem namlouvat, i temný čaroděj musí z něčeho žít)
~ Pomocník čaroděje - většinou to je člověk zabývající se okultismem. Čaroděj ho za sebe nechává dělat tu nudnou část práce jako například čtení knih za účelem nalezení jistého kouzla, nebo úklid nepořádku po magickém cvičení.
~ Léčitel - jeho specifická schopnost spočívá v léčení. Každý čaroděj dokáže léčit (jen žádný čaroděj nedokáže uzdravovat sám sebe), ale léčitel dokáže vyléčit stoprocentně cokoli a to úplně, efektivně a rychle. Prý dokáže prodloužit i život. Město obvykle hostí pouze jednoho takového čaroděje, protože málokdo je ochotný oddat se učení složitého léčitelství za pomoci magie.
~ "Svatý" - jde o bílého čaroděje, který bere jako své poslání nápravu temných čarodějů. Většinou má pod svým příbytkem sklep nebo nějakou mistnost, ve které démona napravuje různými mučícími metodami
~ Barman - pracovní postavení v baru, které dostane hráč, který si o něj první zažádá

Nápravné metody užívané "svatými" čaroději:
~ Mučení očarovanou svatou vodou
~ krátké formule pro otevření zákoutí mysli démona, která zůstávala "zatopená" černou magií. Díky nim se u démona dostaví výčitky svědomí, smutek a lítost (formule lze najít v čarodějné literatuře, kterou má moudrý mág ve své knihovně - třeba o knihu u tohoto mága zažádat)
~ "magické transfúze", které "bělí" démonovu magii, dokud nezačne být podobná magii bílé
~ Pokud démon nepodlehne ničemu, "svatý" čaroděj jej většinou zabije, nebo si ho ponechá pro další experimenty, aby objevil jinou metodu

Duše
Každý má jen jednu bez ohledu na to, zda jde o čaroděje nebo jen o člověka. Bez ní lze donutit dotyčného ke strašlivým věcem. Dokážou ji sebrat pouze temní čarodějové.
Lze ji změnit na neobnovitelnou magickou energii, což je mezí bílými čaroději ilegální jako mezi lidmi obchod s drogami. Přeměněnou v magii ji lze dál prodat jinému čaroději. V penězích si za ni účtují démoni klidně i 10 000$. Při prodeji temní čarodějové často usilují i o duši kupce, ale ten mívá často velmi tuhý kořínek.

Místnosti:
Město ~ Byt moudrého mága ~ kavárna na rohu ~ Dennův magický kout ~ Nashovo lékárnictví ~ Dell & synové ~ Sídlo Vysšího čaroděje ~ Dům pro "svaté" ~ Náměstí ~ Sídlo vysšího černé magie ~ sídlo vysšího bílé magie ~ Bar Magické jiskry
Sousedství ~ Benzínka ~ Pod mostem ~ Motel

E-mail: blood-of-wizards@seznam.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama